Perfumy Maison Francis*: oryginał czy zamiennik?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Perfumy Maison Francis*: oryginał czy zamiennik?

Perfumy są niczym biżuteria dla naszego ciała i są swoistą wizytówką właściciela. Jaki zapach wybierzemy to kwestia gustu i właściwie ile osób, tyle upodobań. Czy warto inwestować w drogie, oryginalne perfumy czy możemy zdecydować się na zamiennik? Zobaczmy jakie tajemnice kryją flakoniki z perfumami.

Baccarat Rouge 540* jako ekskluzywny zapach unisex

Tytułowy zapach to perfumy unisex, które premierę miały w 2016. Wyczuwamy w nich cytrusowe nuty z dominującą czerwoną pomarańczą. Ale to nie wszystko, bo wyczujemy również aromatyczną lawendę i szałwię, a także uwaga, szafran. Jako zapach unisex pozwala nam czuć się swobodnie bez względu na płeć. Perfumy są orientalne, nazywane są też leśnymi.

Jakie dokładnie nuty zapachowe mają te perfumy?

  • nuty głowy to szafran i jaśmin
  • nuta serca to drzewo bursztynowe i ambra
  • baza to żywica jodłowa i cedr

Mieszanka jest niezwykle oryginalna i ekskluzywna, a powstała w domu mistrza perfumiarstwa Francis Kurkdjian. To ta sama osoba, która odpowiada za stworzenie zapachu Le Male dla Jean Paul Gaultier w 1995, który stał się jednym z najlepiej sprzedających się zapachów na świecie. 

Czy koncentraty perfum mają sens?

Marka Maison Francis* to pewien luksus, za który trzeba jednak dość sporo zapłacić. Czy warto zatem kupować tylko oryginalne perfumy w wysokich cenach? Nie od dziś wiadomo, że zamienniki i koncentraty są wyraziste i ich zapach potrafi się utrzymywać dłużej.  Jeśli chodzi o perfumy Baccarat Rouge 540* to mamy ich bardzo dobry zamiennik, a mianowicie SHAIK 167. Turecka firma SHAIK to uznana marka na tamtejszych rynkach. Koncentrat perfum Baccarat Rouge 540* to właśnie SHAIK 167. Koncentrat to inaczej esencja, czyli coś więcej niż zamiennik.
Posiada wyjątkowo mocne i trwałe nuty zapachowe i najczęściej zgodny zapachowo z oryginałem. Perfumy SHAIK 167 cechuje niezwykła trwałość i oryginalność zapachu i to jest ich główną zaletą. Dzięki wyrazistym nutom zapachowym, opartym na leśnych aromatach, perfumy kojarzą się wręcz luksusowo. Żywica bursztynowa, drzewny akord piżmowy i gorzki palony migdał, te nuty można wyczuć w SHAIK 167, zamienniku perfum Baccarat Rouge 540*.

Szeroki wybór koncentratów perfum ułatwia znalezienie tych wybranych, wyjątkowych kompozycji zapachowych. W sklepie shaik.pl znajdziemy sporo pięknych zapachów, naśladujących te popularne. 

Jak wybrać perfumy dla siebie?

Nie warto kierować się tylko flakonem i oryginalnymi perfumami, ale zwracać uwagę na zamienniki. Jeśli mamy swój ulubiony zapach, to wtedy można rozpocząć poszukiwania zamiennika. Im więcej zapachów sprawdzimy, tym bardziej przekonamy się, który jest dla nas odpowiedni. Są zwolennicy ciężkich i mocnych perfum, jak i delikatnych, kwiatowych zapachów. Niekoniecznie delikatne perfumy będą dla romantyczek, wszystko zależy od charakteru, jak i okazji, czy bieżącego nastroju.

Trzeba pamiętać, że poszczególne nuty zapachowe po kontakcie ze skórą, ujawniają się w rożnym czasie. Nuta głowy pojawia się jako pierwsza, od razu po rozpyleniu, następnie nuta serca jest wyczuwalna po 10-15 minutach i utrzymuje się nawet do 4 godzin. Natomiast nuta bazy pachnie mniej intensywnie, ale jest bardzo trwała. Jest obecna nawet do kilkunastu godzin. Zatem nie trzeba się spieszyć z wyborem, tylko na spokojnie wąchać ten sam zapach nawet kilkanaście godzin później i zastanowić się do następnego dnia.